GYM Lideri Nasıl Olunur?

GYM Nasıl ele geçirilir sorusunu cevaplamadan önce GYM nedir bunu bilmemiz gerekiyor. GYM Gerçek hayattaki tarihi mekanlar olarak belirlenebilir. GYM Lideri olmak için öncelikle 5 level olup bir takım seçmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili bilginiz yoksa rehber bölümünden GYM ve Takımlar rehberimize öncelikli olarak bakabilirsiniz.

Kırmızı,Mavi yada Sarı takımlardan birine girip güzel pokemonlar yakaladıktan sonra eğitilmiş olan pokemonlarınızla gymler ile savaşabilirsiniz.

GYM'ler oyuncu tarafından sahiplenir ve takım önem teşkil eder. GYM Prestij puanı ve levelı vardır. GYM Eğitmenler tarafından korunabilir. GYM Lideri korumak üzere bir pokemon bırakır. Pokemonun CP'si savunması açısından önemlidir.


Eğer GYM Sahiplenilmemiş ise

Bir pokemon bırakıp orayı sahiplenebilirsiniz. Koyduğunuz pokemon ne kadar güçlü olursa sizin için o kadar iyi olur orayı elde tutabilirsiniz.

Eğer GYM Rakip Takımdan biri tarafından sahiplenildiyse
GYM Prestij puanları önem teşkil etmektedir. GYM Sahibi her kaybettiğinde prestij kaybına uğrar eğer yeterince kayba uğrarsa o gym den atılır ve yerine yenisi geçebilir. Fakat burada GYM bulmanız önemlidir 1000+ CP Sahip bir GYM görürseniz 15 CP bir metapod ile saldırmak anlamsız olacaktır.
Home
background