Pokemon GO item rehberi


Satın alınabilir eşyalar:
Pokemon GO Mağazasında Pokecoins adı altında gerçek para ile satılan oyun parası bulunmaktadır.


Poke Balls:
Pokemon GO oyuncuları için ana eşyadır. Pokemon yakalamak için kullanılır. Başlangıçta 50 Tane poke topuna sahip olursunuz. PokeStop'larda seviye atlarken kazanabilirsiniz, ayrıca 20, 100, 200 adet poke topunu Pokecoins harcayarak satın alabilirsiniz.


Incense:
Aktif edildikten itibaren 30 Dakika boyunca bu iksir etraftaki gizli pokemonları bulmayı hedefler. Saklanan pokemonları çağırma aracıdır. Yol katetmeden oturduğunuz yerde pokemonlar size gelir. Başlangıçta 2 tane Incense sahibi olursunuz. Mağazada pokecoin aracılığı ile 1,8,25 lik paketler halinde satın alınabilir.

Egg Incubator:
Pokemon yumurtalarını çatlatıp içinden yeni pokemonlar çıkmasını sağlamak için kullanacağınız araçtır. Pokestopları ziyaret ederek bulabilirsiniz. Yumurta bu alete konulduğu zaman GPS sistemi pokemonun içinden çıkması için yürümeniz gereken yolu size gösterir. Başlangıçta yalnızca 1 tane Egg Incubator verilir.Mağazada satılan yumurta aletlerinden bazıları 3 kullanımdan sonra bozulabilir.

Lucky Egg:


Pokemon Yumurtaları ile karıştırılmaması gereken bir itemdır. Aktif edildikten itibaren 30 dakika içinde yapacağınız her işlem için 2 katı deneyim (exp) puanı kazanırsınız. Mağazada 1,8 yada 25 lik adetler vardır pokecoins ile satın alınabilir.
Incense'in daha sofistike versiyonudur. Daha etkili olmasının yanı sıra pokestoplarda bütün oyunculara karşı görünür. 1 yada 8 tanesi PokeCoins karşılığında satılır.

Bag:
Çantanız eşyalarınızı taşıdığınız yerdir. Pokeball ve benzeri itemlar burada bulunur. Çantanız 350 tane farklı item taşıyabilir. Kamera ve Incubator buna dahildir. Çantanızı güncellemeniz gerekir her güncelleme ile 50 tane fazla yer açarsınız.

Pokemon Storage:
Türkçesi pokemon depolamadır. Pokemonları nerede sakladığınıza dair bir yerdir. Başlangıçta 250 tane pokemon saklama yeriniz ve 9 tane yumurta saklama yeriniz vardır. Her güncellediğinizde 50 tane artış sağlarsınız.


Toplanabilir Eşyalar:

Oyundaki her eşya satın alınamaz çoğu PokeStop denilen yerlerden kazanılır. İşte neler bulabileceğiniz.


Potions:
GYM Savaşlarından sonra pokemonunuzun canı azalırsa canını yükseltmek için kullanılır.

Potion - 20 HP Yeniler
Super Potion - 50 HP Yeniler
Hyper Potion - 200 HP Yeniler


Poke topunu atmadan önce wild pokemona bunu verirseniz yakalamanız daha kolaylaşır.

Revive:
Savaşamayacak halde olan yenilmiş pokemon için ilaçtır. Kullanıldığında maksimum can ile yeniden doğar.

Candy:
Pokemon yakaladığınızda yada transfer ettiğinizde o türe ait candy gelir. Evrimleştirme yada güçlentirme için kullanılan materyaldir.

Pokemon evrimleştirme ve güçlendirme için gerekli materyallerden biridir. GYM savunma, pokemon yakalama vb. işlemlerde kazanılır.

Camera:
Otomatik olarak size verilen bu item pokemonların resmini çekmek için kullanılır.

Home
background