GYM ve Team


Pokémon GO da renkli kuleler görmemiz mümkün

Bunlar Pokémon GYM leri olarak adlandırılmakta ve Takımlar(team) ile pek çok ilişkisi bulunmakta.

Pokemon GYM tıpkı PokeStops gibi gerçek zamanlı yerlerden oluşuyor.

GYM Sizin ele geçireceğiniz ve pokemonları savaştıracağınız yerler olarak karşımıza çıkmakta. Oyunda 3 farklı takım bulunuyor takımınızı seçerek GYM ele geçiriyorsunuz. Eğer gördüğünüz GYM zaten sizin takımınızdan biri tarafından ele geçirilmiş ise oraya saldıramıyorsunuz.

5 Level'a kadar takım seçemiyorsunuz.


Takımlar 

5 Level olduktan sonra sonunda GYM Savaşlarına başlayabiliyorsunuz. Fakat bunu yapmak için öncelikle bir takım seçmeniz gerekmekte. Prof. Willow size 3 tane takımdan birine katılmanız gerektiğini söylüyor oyunda 3 tane takım ; Sarı, Mavi, Kırmızı takımdan oluşmakta.


          

Sarı Takım

Elektiriği çağrıştıran takım iç güdülerine güvenerek asla kaybetmiyeceğini savunuyor. Amblemi Zapdos


Mavi Takım

Team Mystic lideri Blanche pokemon evrimi üzerine çalışıyor ve asla kaybetmeyeceklerini söylüyor Takımın logosu Articuno

Kırmızı Takım

Team Valor , Candela asıl önemli olanın eğitim ve mutlak güçten geçtiğini düşünmekte. Logosu : Efsanevi MoltresFakat söylemeliyiz ki şu an için takımların bir etkisi yok hoşunuza hangisi gidiyorsa onu seçebilirsiniz.

GYM Katılma

GYM Mekaniği şu şekilde işlemektedir. Bir takıma katılmak size etrafınızdaki boş olan bir GYM'e pokemon koymanıza olanak sağlar. Bir kere pokemonu oraya koyduktan sonra takım çalışması yapmanız gerekmektedir. Sizin takımınızda olan biri yanınıza pokemon getirebilir. Fakat karşı takımdan olan biri saldırıp GYM Prestij puanınızı kazanması dahilinde düşürme ihtimali vardır.

Şunu unutmayın koyduğunuz pokemon oradan yenilene dek geri alamazsınız.

Yüksek prestij puanına sahip GYM güçlüdür. Diğer takımların o GYM i ele geçirmesi zorlaşır. 2000 Prestijde level denktir. eğer GYM leveli 3 ise ( 6000 prestij ) sadece 3 pokemon aynanda oraya sahip çıkabilir. GYM lerde pokemonlarınızı eğitebilirsiniz.

Eğitme GYMlerdeki düşman takımlarla savaşmalarla aynıdır. Sadece 1 pokemon kullanabilirsiniz. Kendi takımınıza ait başka bir gymde pokemonu yenmeniz size exp ve prestij olarak geri döner. Unutmayın; pokemonunuz sizin takımınızdan birinin gym'ini savunurken yaralanabilir. GYM Sizin oyuncu levelınızı yükseltirken, pokemon levelınızı yükseltmeye yardımcı olmaz.

GYM savunmak Defender bonus denilen bir puan kazandırır. Her 20 saatte bir bu bonusu toplayabilirsiniz. bu bonus; PokeCoins ve Stardust olarak gelir.


GYM Yenme

Eğer bir GYM Başka bir takım tarafından kontrol ediliyorsa ona meydan okuyabilirsiniz.6 Tane pokemonunuzuda savaş için kullanabilirsiniz. GYM Yenmek prestij puanını düşürür. Eğer GYM Prestij puanı yeterince düşerse orayı savunan takımın oyuncusu GYM'den atılır ve artık o GYM'de siz hak elde edebilirsiniz.

GYM Yenmek beyaz bir durum cubugu gözükmesine neden olur. Eğer gym daha önceden hiç sahiplenilmediyse yine aynı şekilde boş gözükür yani direkt savaşmadan alabilirsiniz.Home
background