GYM Savaşları

Oyunda pokemon savaşı yapmak yalnızca GYM'lere özgü bir özelliktir. Fakat illaki karşı takımdan bir GYM Olma zorunluluğu yok sizin takımınızdan bir GYM var ise etrafta orada pokemonu eğitebilirsiniz.


Savaş Teknikleri
GYM Savaşları diğer oyunlardaki gibi değildir basit ve hızlıdır. Tur usulu değil gerçek zamanlı bir savaş söz konusudur. Aynı zamanda kısadır.

Temel atack olan Fast Attack stamina yeniler hızlı vurur 2. bir skili olan stamina gerektiren ve daha fazla vuran skili vardır. Yani toplam 2 skillden oluşur. Savaş esnasında parmağınızı sola ve sağa kaydırabilirsiniz.2 tane basit attack resimde görüldüğü üzere güçleri verilmiştir. Eğer parmağınız ile basılı tutarsanız stamina gerektiren güçlü vuruşu yaparsınız hızlı bir şekilde parmağınızı çekerseniz hızlı attack dediğimiz fast attack kullanmış olursunuz.


Pokemonunuzu Seçme
Kasik taş kağıt makas mantığında pokemonun su ateşi , ateş çimeni yener gibi bir mantık oyunda vardır. Karşı GYM Meydan okuduğunuzda 6 tane pokemonunuzuda kullanabilirsiniz. CP Denilen Combat Pointler pokemonun güçlerini gösterir. Yüksek olan CP her zaman için daha güçlüdür. 15 CP olan bir Charmender 200 CP ye sahip bir Squirtle varsa, Charmender'ın şansı yoktur.


Maçtan Sonra
Maç oynandıktan sonra pokemonunuz yorgun düşebilir, potion revive vb. gibi itemlar kullanmanız gerekebilir.

PokeStop'ları ziyaret ederek bu itemları alabilirsiniz.


Home
background